Binance Emir Defteri İncelendi: Bitcoin Bu Seviyelere Gidiyor!

İzleme kaynağı Material Indicators, Bitcoin’in şu anda uzun vadeli BTC fiyat eğiliminin kaderini belirleyecek bir yerde olduğunu söylüyor. Aktarılan verilere göre Bitcoin fiyatı 30 bin dolardan önce bu kilit seviyeye ulaşacak! İşte detaylar…

Uzmanlar, Bitcoin yükselişi için kritik bölgeye işaret etti!

27 Mart tarihinde izleme kaynağı Material Indicators tarafından Twitter’da yapılan bir ankete göre BTC fiyat hareketi, şu anda kritik bir işlem bölgesinde yer alıyor. Analize göre Bitcoin, “makro trend tanımlama aralığının” bir parçası olarak iki temel seviye arasında bir seçimle karşı karşıya bulunuyor.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), işlem hacmi açısından en büyük kripto para borsası Binance’i içeren yeni bir olumsuz haber dalgasıyla karşı karşıya kalsa da direnmeyi başarmıştı. Uzmanlar, ABD’nin Binance ABD’ye yönelik düzenleyici yaptırımlarının etkilerinin sınırlı olabileceğini öne sürerken, yatırımcıların tarafında BTC/USD paritesinin yükseliş ivmesini sürdüremeyeceğine dair endişeler devam ediyor.

Önemli bir aylık kapanışla beraber Material Indicators, boğaların sırasıyla koruması ve üstesinden gelmesi gereken iki önemli seviyeye dikkat çekti. Bunlar, aşağı yönde 200 haftalık hareketli ortalama (WMA) olan 25.550 dolar ve yukarı yönde 30 bin dolar seviyesi olarak açıklanıyor. Halihazırda bilinmesine rağmen, yeni bir anket piyasa duyarlılığının önce bir desteğin yeniden test edilmesini desteklediğini gösteriyor.

Önde gelen uzmanlar açıkladı: Bitcoin için büyük hamle geliyor!

Material Indicators, yaptığı yorumlarda “Piyasa kararsız göründüğünde, genellikle büyük bir hareketin geldiğinin bir ipucudur.” sözlerini de ekledi. Bununla beraber aktarılan sözler ise şu şekilde:

200 Haftalık Hareketli Ortalamanın, Haftalık kapanışa gelmeden önce, hatta muhtemelen Cuma günü Aylık kapanıştan önce test edilmesini bekliyoruz.

Bir diğer yandan dev kripto para borsası Binance‘in emir defteri de incelendi. Aktarılan grafik yatırımcıların dikkatini çekerken bildiğiniz üzere emir defteri, bir varlığa yönelik açık alış ve satış emirlerinin sıralandığı bir liste olarak bilinmektedir ve bunlar fiyata göre sıralanır. Genellikle emir defterinde iki renk görülür ve bunların birisi yeşil iken diğeri kırmızıdır. Alış emirleri yeşil renk ve fiyat seviyesi ile gösterilir.

Önde gelen kripto para analisti Rekt Capital, Bitcoin (BTC)’in mevcut davranışı ve Mart 2020’de destek olarak 200 WMA’yı kısa bir süre kaybettiği COVID-19 çapraz piyasa çöküşünden hareketleriyle karşılaştırmalar yapmaya devam etti ve “Sonunda, BTC, Mart 2020 aşağı yönlü hareket derinliğini 200 MA’nın altına tekrarladı. Bitcoin, -28 oranında saparak, 15.500 dolar fiyat noktasına ulaştı. O zamandan beri BTC, dip seviyelerden yüzde 90 yükseldi.” sözlerinde bulundu. Bununla beraber analistin eklediği sözler ise şu şekilde:

Anlık olarak BTC, 200 haftalık hareketli ortalama (MA) seviyesini destek olarak geri alma çabasıyla düşüyor olabilir

BTC, son derece iyi performans gösteriyor!

Bu arada bir başka analist Caleb Franzen, Binance fiyaskosunun ortasında son haftalarda ortaya çıkan bir dizi istikrarsızlaştırıcı olay göz önüne alındığında, hem Bitcoin’in hem de genel olarak kripto para biriminin son derece iyi performans gösterdiğini öne sürdü.

Cubic Analytics’in kıdemli piyasa analisti Caleb Franzen, ayrıca makro piyasa volatilitesinin nispeten düşük kaldığını belirtti ve “Şimdiye kadar hiçbir şey genel piyasa (hisse senetleri veya kripto) için önemli bir aşağı yönlü baskı yaratmadı.” sözlerinde bulundu.

VIX S&P 500 volatilite endeksi 1 günlük mum grafiği

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir