BMW, Oyun Geliştiricilerini Bünyesine Katmak İstiyor

Geçtiğimiz yıl BMW, arabalarındaki kullanıcı paneline video oyunları getireceğini duyurmuştu. Alman otomotiv devi, bu doğrultuda oyun şirketi AirConsole ile bir ortaklık da kurmuştu. Kurulan bu ortaklık ışığında oyun geliştirilmeye başlanılacak.

Ancak oyunu, bağımsız oyun geliştiricileri geliştirecek. Nasıl mı? BMW ve AirConsole’un açtığı yarışma ile birlikte geliştiriciler, fikirlerini bir sunum olarak yarılmanın resmi web sitesine yükleyecekler.

Yarışma, 8 Haziran’a kadar sürecek

Oyun geliştiricileri, fikirlerini sunum şeklinde göndermek için yarışmanın resmi web sitesini ziyaret edebilecekler. Yarışma 8 Haziran’a kadar açık, ancak son kayıt tarihi 2 Haziran. BMW Group ve AirConsole, geliştiricilerden her türde, araç içi oyunlar için tasarlanmış, günlük kullanıcının erişebileceği bir oyun fikri istiyorlar.

Değerlendirmelerden sonra 10 Temmuz’da dört adet katılımcı kazanan olarak açıklanacak. Kazananlar, 9 Ekim’de bir prototip geliştirmek için 5.000 euro (güncel kur ile 100.915 TL) yatırım alacak. Kazananlar ayrıca BMW Group’un Münih’teki genel merkezine davet edilecek.

Oyuncuların oyunları oynamak için bir akıllı telefona ihtiyacı olacak ve kullanıcılar, taranabilir bir QR kodu aracılığıyla telefonlarını ekrana bağlayabilecek. Katılmayı düşünüyor musunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir