Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay Morkoç İzmir’e ziyarette bulundu.


İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde, Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay Morkoç başkanlığında TIMSS 2023 Nihai Uygulama Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, 9 İlçe Milli Eğitim Müdürü ve 11 Okul Müdürünün katılımıyla Cemil Meriç Salonunda gerçekleştirilen toplantıda Uluslararası Fen ve Matematik Eğilimleri Araştırması kapsamında (TIMSS- Trends in International Mathematics and Science Study) uygulama değerlendirmeleri ele alındı. EA tarafından dört yıllık döngüler halinde düzenlenen Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması – TIMSS’in bir sonraki döngüsü olan TIMSS 2023 Nihai Uygulaması, örneklem olarak seçilen okullarda 2023 yılı Mayıs ayı içerisinde uygulanacak. İzmir ilinde bu kapsamda TIMSS 2023 Nihai Uygulamasına katılacak okullara yönelik Mart ayında TIMSS araştırması hakkında bilgilendirme ve motivasyon ziyaretleri gerçekleştirildi.

Ziyaretlerde 11 okulun müdürü, okullarda görevli ders öğretmenleri, sınıf ve rehber öğretmenleri ile öğrencilerle görüşüldü. Ayrıca TIMSS 2023 Nihai Uygulamasının yapılacağı 5. ve 8. sınıf okul yöneticileri Mart ayı içinde İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür ile bir araya geldi. Mart ayının son haftasında tüm uygulama okulları tekrar ziyaret edilerek öğretmen ve idarecilerle görüşüldü. Son olarak Temel Eğitim Genel Müdürü Sayın Tuncay Morkoç başkanlığında TIMSS 2023 değerlendirme toplantısı yapıldı.

Morkoç bu toplantının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlerine yönelik Eğitim Değerlendirme Toplantısına katıldı. Toplantı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan’ın İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde yapılan çalışmalarla ilgili bilgilendirme sunumuyla başladı. İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür ve Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay Morkoç’un değerlendirme konuşmalarının ardından toplantı sona erdi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir