Gazze’de İletişim Hatları Kesildi, İskoçya Başbakanı Hamza Yusuf İsrail’e Sert Çıktı!

Hamas’ın 7 Ekim’de İsrail’e karşı başlattığı operasyonun ardından İsrail, Gazze’ye havadan saldırılara başladı. Ablukada olan Gazze’de yer yer elektrik ve internet bağlantısı kesiliyordu. İsrail, Gazze bombardımanını ağırlaştırdı ve Gazze’de telekomünikasyon sistemleri etkisiz hale geldi. İskoçya Başbakanı Hamza Yusuf, bu durumdan şikayetçi olarak kamuoyuna seslendi. Hamza Yusuf, ‘ Gazze yoğun bombardıman altında. Telekomünikasyon kesildi. Ailemize ulaşamıyoruz. Dünyanın yeter demesi için daha kaç çocuğun ölmesi gerekiyor?’ ifadelerini kullandı.

İsrail, 7 Ekim saldırılarından bugüne Gazze’yi abluka altında tutmaya devam ediyor. İsrail hava filoları Gazze’yi bombalarken, Hamas’ın İsrail’e yaptığı hava saldırıları İsrail’in hava savunma kuvveti ‘Demirden Kubbe tarafından etkisiz hale getiriliyor.

Gazze’deki bombardımanı yoğunlaştıran İsrail, yer yer şehrin elektrik ve su kaynaklarını da kesintiye uğratıyor.

İsrail’in Gazze bombardımanlarında şehrin telekomünikasyon sistemleri de etkisiz hale geldi. Dış dünyayla bağı yavaş yavaş kopan Gazze’de, hastanelerin yeterli kaynağa sahip olmadığı belirtiliyor.

İskoçya Başbakanı Hamza Yusuf, Gazze’deki bu duruma tepki gösterdi. Yusuf, ” Gazze yoğun bombardıman altında. Telekomünikasyon kesildi. Ailemize ulaşamıyoruz. Dünyanın yeter demesi için daha kaç çocuğun ölmesi gerekiyor?” ifadelerini kullandı.

Gazze Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, İsrail’in Gazze saldırılarında ölenlerin sayısının 7 bin 28 olduğunu açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x