İsrail, Lübnan’ın güneyini vurdu: 1 Hizbullah mensubu öldü

İsrail ve Hamas arasında uzlaşmaya varılan geçici ateşkesin sona ermesinin ardından İsrail-Lübnan sınırındaki çatışmalar da devam ediyor. İsrail, Lübnan’ın güneyine saldırı düzenlerken, Lübnan Hizbullahı bir mensuplarının hayatını kaybettiğini açıkladı.

Birleşmiş Milletler Lübnan Geçici Görev Gücü’nden (UNIFIL) bir sözcü, Reuters’a yaptığı açıklamada, bu sabah İsrail’den Lübnan tarafına topçu atışı olduğunu, Nakura sahil kasabası ve Rmaych sınır köyü yakınlarında UNIFIL ofisine yakın bir bölgenin isabet aldığını bildirdi. İsrail ordusu da Nakura yakınlarını hedef aldıklarını doğrulayarak, saldırının bölgede ‘olağandışı hareketlilik’ tespit edildikten sonra uyarı olarak yapıldığını duyurdu.

HİZBULLAH: BİR MENSUBUMUZ ÖLDÜ

UNIFIL, ardından, yerel saatle 11.00 sıralarında İsrail sınırına yaklaşık 1,5 kilometre mesafedeki Tayr Harfa’dan İsrail’e doğru ateş açıldığı bilgisini verdi. Lübnan Hizbullahı da yaptığı açıklamada, İsrail’e ait bir noktayı roket kullanarak vurduklarını bildirdi.

Hizbullah, bir diğer açıklamasında ise İsrail’in saldırılarında bir mensubunun öldüğünü duyurdu. Lübnan’ın güneyinde yaşanan olayla ilgili başka detay verilmedi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir