T24 Yıllık çıktı: Türkiye’de ilk ve tek; 78 yazar, sanatçı ve çizer 2024’e bakıyor

Türkiye’de alanında ilk ve tek yayın olan T24 Yıllık‘ın 2024 sayısı çıktı. Tekrar sandığa gitmeye hazırlanan Türkiye’de yerel seçim olasılıklarından siyasal partilerin ayrıntılı analizlerine, depremden ekonomi, dış politika ve dünyaya, sanattan iklim krizine, erkek egemen hukukun kadınlar için yarattığı sorunlardan spora, Türkiye ve dünya gündemindeki konular hakkında 2024 öngörülerini içeren T24 Yıllık’ta 78 yazar, uzman, çizer, gazeteci ve sanatçının yazıları ile desenleri yer alıyor.

T24 Yıllık’ın 2024 için yayımlanan 304 sayfalık 6. Sayısında; yerel seçimler, muhalif seçmenlerin ruh hâli, siyasal partiler, beklenen Marmara depremi, ekonomideki gelişmeler, göçmenler, beyin göçü, Türk dış politikası, Akkuyu Nükleer Santrali, ABD seçimleri, Avrupa Birliği, Rusya, Ortadoğu ve İsrail-Hamas savaşı, 2024 Paris Olimpiyatları ve kadın voleybolcuların Türkiye’deki tarihsel serüvenine ilişkin olarak özel dosyalar bulunuyor.

Türkiye’den Nobel Edebiyat Ödülü kazanan ilk ve tek isim olan Orhan Pamuk da, T24 Yıllık okurları için yaptığı kitap önerileriyle Yıllık’ta yer alıyor.

Ahmet Ümit ve Tanıl Bora’nın Cumhuriyet’in 100 yılının muhasebesini içeren makaleleriyle katıldıkları T24 Yıllık’ta, Dr. Mahfi Eğilmez ve Prof. Dr. Korkut Boratav, ekonomide mevcut durum tespitlerini ve 2024 yılı öngörülerini paylaştı.

İnternette ve D&R mağazalarında

Onlarca konuda 78 yazar, gazeteci, sanatçı ve çizerin katılımıyla 6. sayısında 304 sayfa olarak basılan T24 Yıllık 2024; internette başta bkmkitap ile kitapsepeti olmak üzere online mecralarda satışa sunuldu. T24 Yıllık’ı, 24 Aralık Pazar gününden itibaren D&R mağazalarından da alabilirsiniz.

304 sayfalık T24 Yıllık 2024’te yazan ve çizen isimler

1 Eylül 2009’dan beri yayında olan ve gazetecilik gelirleri dışında hiçbir dış kaynak kullanmayan T24’ün kâğıda basılı tek yayını olan T24 Yıllık’ın 6. sayısındaki desenleri, daha önceki beş sayıda olduğu gibi, Türkiye’nin dünyada da tanınan sanatçıları yaptılar. T24 Yıllık’ın kapağını Selçuk Demirel tasarladı. Yıllık’ın iç desenlerini de Tan Oral, Selçuk Demirel ve Aydan Çelik çizdi.

T24 Yıllık 2024’te yazıları ve çizgileri ile yer alan isimler alfabetik sırayla şöyle:

Ahmet Ümit, Alex Akimoğlu, Ali Ekber Yıldırım, Ali Murat Hamarat, Atilla Dorsay, Aydan Çelik, Ayşe Naz Bulamur, Barçın Yinanç, Bekir Ağırdır, Bülent Şık, Candan Yıldız, Cansu Çamlıbel, Cem Dizdar, Cemre Torun, Cevdet Kadri Kırımlı, Çiğdem Toker, Defne Güzel, Doğan Akın, Ebru Voyvoda, Elçin Yahşi, Emrah Akın, Engin Soysal, Erdoğan Sağlam, Esin Davutoğlu Şenol, Eva Şarlak, Evren Balta, Fulya Canşen, Füsun Sarp Nebil, Gökçer Tahincioğlu, Gözde Yel, Gülfem Saydan Sanver, Gülin Dede Tekin, H. Bahadır Türk, Hakan Aksay, Hasan Cemal, Hazal Sipahi, Hilmi Demir, İlker Aytürk, İpek Çalışlar, Kamil Yılmaz, Kemal Can, Korkut Boratav, Kültigin Kağan Akbulut, Levent Kurnaz, M. Kaan Kurtuluş, Mahfi Eğilmez, Mehmet Y. Yılmaz, Mehmet Yalçın, Melis Karaca, Meryem Koray, Mine Söğüt, Murat Güray Kırdar, Murat Güvenç, Murat Sabuncu, Murat Yetkin, Mühdan Sağlam, Naci Görür, Orhan Pamuk, Orhan Tekelioğlu, Ömer Önhon, Özgür Zeren, Pınar Okyay, Selcan Çağlar, Selçuk Demirel, Selçuk Şirin, Tan Oral, Tanıl Bora, Tolga Şardan, Tuğçe Erçetin, Tuğrul Akşar, Türkay Demir, Umur Talu, Umut Ozan Darıcı, Utku Balaban, Vahap Coşkun, Yağmur Birdal, Yalçın Doğan, Zeynep Miraç Taner.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x