Telefon fiyatları cep yakıyor, sıfır telefon almak hayal oldu! Üstelik yeni zam bekleniyor, fiyatlar iyice artacak

Gazete Duvar’dan Fatma Keber’in haberine göre Şanlıurfa’da cep telefonu satan esnaf, işlerinin durma noktasına geldiğini söylüyor. Esnaf, ihtiyaç sahiplerinin sıfır telefon almak yerine ikinci el ya da yenilenmiş cep telefonlarına yöneldiğini belirtiyor.

KREDİ KARTINA TAKSİT KALDIRILDI, SATIŞLAR DÜŞTÜ

15-16 yıldır cep telefonu sektöründe olan Ercan Bardakçı, son zamanlarda sektörün ciddi bir daralma yaşadığını söylüyor. Bardakçı, kredi kartına taksit uygulamasının kaldırılmasının satışları olumsuz etkilediğini belirterek, “Dolar artışından dolayı yeni bir zam bekleniyor. İnsanların alım gücü bu kadar düşmüşken yeni zamlarla birlikte hepten tıkanacağız” dedi.

İKİNCİ EL VE YENİLENMİŞ TELEFONLARA TALEP ARTTI

Cep telefonu satan Kadir Kara ise dolar kurundaki artışa dikkat çekerek, “Sıfır cihazlarda fiyatlar arttı. Şu anda insanlar ikinci el telefonlara yönelmiş durumda. Bunun yanında, yenilenmiş telefon dediğimiz durum var; buradan toplanan telefonlar bayilerde veya bir şirkette yenileniyor. 1 yıl da garanti veriyorlar fiyatları da düşük olduğu için insanlar bu telefonlara rağbet gösteriyorlar” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir