Celal Şengör’den Üşümezsoy’a sert sözler: ‘Sözleri zır cahillik’

Prof. Dr. Celal Şengör, Fatih Altaylı’nın Youtube üzerinden yaptığı ‘Teke Tek Bilim’ programının konuğu oldu. Şengör’ün programda Prof. Dr. Şener Üşümezsoy ile ilgili söyledikleri gündem oldu.

Şengör, Prof. Dr. Şener Üşümezsoy’a deprem ile ilgili soru soran gazetecilerin “cahil” olduğunu belirterek, “Şener Üşümezsoy’a depremi soran gazeteci cahildir. Onun depremle ilgili hakemli dergide çıkmış 1 tane makalesi var mı? Yok. Niye soruyorsun?” ifadelerini kullandı.

“SÖZLERİ ZIR CAHİLLİK”

Fatih Altaylı’nın Şener Üşümezsoy’un sözlerini hatırlatarak, “Sürekli olarak deprem olmayacak merak etmeyin demesini açıkçası kendi adıma sorumsuzca buluyorum” demesi üzerine Şengör, “Cahilane bir laf kusura bakma sen kibarca sorumsuzca dedin ama bu zır cahillik. Bakıyorsun adamın o konuda çalışması var mı yok. Saçma sapan şeyler” diye konuştu.

“NACİ GÖRÜR’ÜN TEK DERDİ İSTANBUL’U DEPREME HAZIRLAMAK”

Ayrıca Prof. Dr. Naci Görür ile ilgili de açıklamada bulunan Celal Şengör, “Naci’nin deprem ile bir alakası yok fakat hızla öğrendi. Şimdi ise yırtınıyor. Naci’nin bir tek derdi var; İstanbul’u depreme hazırlamak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x