Özgür Özel’den Erdoğan’a Süper Kupa yanıtı: Orada yaşananların sebebi sensin sen!

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, memleketi Manisa’da, Pençe- Kilit operasyon bölgesinde şehit olan Enis Budak’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özel, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan

Erdoğan, Necip Fazıl Ödülleri programında yaptığı konuşmada, CHP’ye yönelik olarak, “CHP ve şürekası ders vermeyi bıraksınlar şayet samimiyseler gitsinler önce bölücü örgütün uzantısı ittifak noktalarından hesap sorsunlar. Dünkü olayın mecrasından çıkarılarak şov ve provokasyon malzemesi yapılmasına müsaade edemeyiz” ifadelerini kullanmıştı.

Özel, “Ben 2024 yılının bir milat olmasını diliyorum. Acıda ve kederde birleşebilen, sevinçte ortaklaşabilen bir ülke haline dönüşmek için ilk adımı kim atması gerekiyorsa atsın. Biz ilk adımı atıyoruz. 2023’te yaşanan ne varsa o konuda acılarımızı kalbimize gömdük ancak bizden yana yapılan her şeyi unuttuk, gitti. Önemli olan 2024’de şehit cenazeleri şehit cenazesi gibi yaşansın. Milli maçlar, milli maç gibi yaşansın. Acıda, kederde, tasada ve mutlulukta bir bütün olarak davranabilmeyi, bu alanlara siyaset sokmamayı, biz üzerimize ne düşüyorsa bu konuda yapacağız. Herkes bu konuda hassasiyet gösterirse, bu acı olaylardan güzel ülkemiz bir kazanımla çıkmış olur. Yok aynı şekilde devam etmeye kalkarlarsa bundan ne Türkiye kazanır ne kendileri kazanır” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bugün Manisa’da Şehit Enis Budak’ın ailesine yaptığı taziye ziyaretinde bulundu. Özel ziyaret sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Baltayı taşa vurdular”

“Biz ilk adımı atıyoruz, acılarımızı kalbimize gömdük ancak bizden yana yapılan her şeyi unuttuk, gitti”

Ben 2024 yılının bir milat olmasını diliyorum. Acıda ve kederde birleşebilen, sevinçte ortaklaşabilen bir ülke haline dönüşmek için ilk adımı kim atması gerekiyorsa atsın. Biz ilk adımı atıyoruz. 2023’te yaşanan ne varsa o konuda acılarımızı kalbimize gömdük ancak bizden yana yapılan her şeyi unuttuk, gitti. Önemli olan 2024’de şehit cenazeleri şehit cenazesi gibi yaşansın. Milli maçlar, milli maç gibi yaşansın. Acıda, kederde, tasada ve mutlulukta bir bütün olarak davranabilmeyi, bu alanlara siyaset sokmamayı, biz üzerimize ne düşüyorsa bu konuda yapacağız. Herkes bu konuda hassasiyet gösterirse, bu acı olaylardan güzel ülkemiz bir kazanımla çıkmış olur. Yok aynı şekilde devam etmeye kalkarlarsa bundan ne Türkiye kazanır ne kendileri kazanır.”

“Orada yaşananların sebebi Tayyip Erdoğan”

Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Galatasaray ile Fenerbahçe arasında Suudi Arabistan’da oynanması planlanan ancak ertelenmek zorunda kalan Süper Kupa finaliyle ilgili muhalefet partilerinin sözlerini ‘istismar siyaseti’ olarak değerlendirmesine ilişkin görüşlerinin sorulması üzerine de şunları söyledi:

CHP’nin bugün yayınladığı bildiriye ilişkin bir soru üzerine de Özel şöyle konuştu:

“Biz, Cumhuriyet Halk Partisi’ne şöyle talepler geldi her yerden. Meclis ortak bildiriye bu sefer siz çağırın onlar imza atamasın. Biz geçen seferki tutarlılığımızdayız. Sorumluyla birlikte imza atamayız. O gün o şehitlerin sorumlusu bizle bir imza at dedi, biz atmadık. Bugün de bu maçın sorumlusu odur. Biz onlara ‘gelin imza atalım’ deyip yanımıza almayız. Cumhuriyet Halk Partisi kendi doğruları olan bir parti. Doğru bildiğimiz bildiriyi yine tek başımıza yayınladık.”

TIKLAYIN – CHP’den Süper Kupa açıklaması: Sorumluları aklayacak işlerin içinde olmayacak, kendi özgün tavrımızı göstermeye devam edeceğiz

“Barış ve sağlık dolu bir 2024 diliyorum”

Özel 2024 yılı için de şunları söyledi:

“Böyle acıların yaşanmadığı, hiçbir annenin gözyaşı dökmediği bir 2024 diliyorum. İki şeyin rengi yok. Bir, annelerin gözyaşının rengi yok. İki, emekçinin alın terinin rengi yok. 2024’te hiçbir annenin, Türk’ün, Kürt’ün, Alevi’nin, Sünni’nin, bu memlekette yaşayan, bu dünyada yaşayan hiçbir annenin gözyaşı dökmediği bir 2024 diliyorum. Filistin’deki mezalimin durduğu bir 2024 diliyorum. Savaşsız, kavgasız bir 2024 diliyorum. Barış ve sağlık dolu 2024 diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x